AKTUALNOŚCI

12 sierpnia 2023

 Wróć do strony głównej

 

Po miesiącach ciągłych nawoływań członków partii republikańskiej o powołanie prokuratora specjalnego do sprawy Huntera Bidena prokurator generalny Merrick Garland wysłuchał ich sugestii i mianował na to stanowisko Davida Weissa. Jednak zamiast świętować swój sukces znaczna część republikanów ponownie podjęła się krytyki prokuratora generalnego. 

Jason Smith republikanin z Missouri w niedawnym wywiadzie stwierdził, że ,,nominacja ta ma na celu odwrócenie uwagi od ważniejszych problemów demokratów i będzie jedynie spowalniać prywatne śledztwa republikanów dotyczące Huntera.'' Z kolei senator Chuck Grassley, republikanin ze stanu Iowa, który przez kilka miesięcy optował za powołaniem specjalnego prokuratora, nagle zmienił swoje stanowisko z racji ,,podstępnej umowy zawartej między prokuratorem a adwokatem Huntera''. Trzeba w tym wypadku nadmienić, że umowa ta trafiła do sądu w zeszłym miesiącu, i przez cały ten czas Grassley zachwalał pracę Davida Weissa.

Realnie rzecz biorąc, choć powołanie prokuratora specjalnego jest zdecydowanie na rękę republikanom to mało kto entuzjastycznie podchodzi do tej decyzji. Jednym z wyjątków jest jedynie Mike Pence-były wiceprezydent za kadencji Trumpa-, który publicznie wyraził swój entuzjazm związany z powołaniem Weissa na stanowisko prokuratora specjalnego. 

Dysonans republikanów