AKTUALNOŚCI

06 sierpnia 2023

 Wróć do strony głównej

 

Kamala Hariss, pierwsza kobieta na stanowisku wiceprezydenta USA przechodzi do ofensywy politycznej. W ostatnich tygodniach odwiedziła już między innymi Florydę, gdzie gubernator Ron DeSantis chce zmienić treść nauczania  historii niewolnictwa. Jego zdaniem za czasów wielkich plantacji bawełny osoby czarnoskóre wynosiły ze swego upokarzania ,,personalne korzyści'' które powinny być uwidaczniane programie szkolnym.  

Ponadto, Harris zawitała także do stanu Iowa, gdzie republikański gubernator uchwalił surowe prawo antyaborcyjne, które zabrania wykonania aborcji po 6 tygodniu ciąży. 

Warto odnotować także jej wypowiedzi dotyczące reformy w sprawie dostępu do broni, zaznacza w nich, że jako prokuratorka widziała jakie spustoszenie sieje broń w nieodpowiednich rękach, więc uzdrowienie systemu pozyskiwania broni jest sprawą najwyższych priorytetów. . 

Ta nagła wzmożona aktywność jest zapewne wynikiem zarówno trwającej już de facto kampanii wyborczej, jak i fatalnych sondaży krajowych w których, aż 54% Amerykanów ma negatywne zdanie na temat aktualnej działalności pani wiceprezydent.  

 

Przebudzenie Harris